איך זה עובד?

אתם יוצרים עימי קשר ואעדכן אתכם במועד ובמיקום של הקבוצה הקרובה
או שמתארגנים כמה זוגות הורים (חברים, שכנים או עוד הורים מהגן או ביה"ס) ומתכנסים לכמה מפגשים סלוניים אצלכם באווירה ביתית ונעימה.
המפגשים יערכו מדי שבוע, אורך כל מפגש כשעתיים. במפגשים נדבר על הדברים שמאתגרים אתכם בבית ואני אדריך אתכם בכלים פשוטים ויעילים איך אפשר להתמודד עם האתגרים בדרך אחרת שתאפשר אווירה נעימה יותר בבית.


כל מפגש ייערך שעתיים ובסופו תצאו עם עוד חומר למחשבה וליישום מיידי.

שאלות ותשובות

כמה מפגשים יש בקבוצת הורים?

קבוצות ההורים בנויות מ 10 מפגשים. יחד עם זאת, אם התארגנתם על קבוצה משלכם ויש לכם נושא שמעסיק אתכם במיוחד ניתן גם לתפור קבוצה שתתאים עבורכם ותהיה קצרה או ארוכה יותר. המטרה שלי היא לצייד אתכם בכלים שיוכלו לשרת אתכם בהורות שלכם באופן מיידי וגם לבנות בסיס של ידע והבנה להמשך הדרך ולסיטואציות נוספות ומגוונות.

1.

על אילו אתגרים מדברים בהדרכת הורים?

בהדרכת הורים ניתן להעלות כל דבר שמאתגר אתכם בהורות. אתגרים נפוצים הם: התארגנות בוקר, גבולות, יחסי אחים, התנהגויות מפריעות, תקשורת, שינה, גמילה, ועוד.

2.

באיזו גישה את עובדת?

הדרכת ההורים בנוייה על פי הגישה האדלריאנית. הגישה האדלריאנית היא גישה אופטימית ביסודה המאמינה כי "הכל יכול להיות גם אחרת". הגישה האדלריאנית שמה את היחסים במרכז ודוגלת בפעולה מתוך שיוויון ערך וכבוד הדדי ולא מתוך כח.

3.

מי צריך להגיע לקבוצה?

אם מדובר בזוג הורים רצוי ששני בני הזוג יגיעו למפגשים של קבוצת ההורים. יחד עם זאת, אם מסיבה כלשהי לא ניתן להגיע בזוג ניתן גם להגיע לבד.

4.

מאיזה גיל צריך הדרכת הורים?

האתגרים בהורות נולדים יחד עם הילדים ולכן כדאי להגיע בגיל צעיר ככל האפשר על מנת לקבל כלים שיוכלו לסייע במניעת בעיות ולא להיות עסוקים בכיבוי שריפות. כאשר בונים עם הילדים כבר מגיל צעיר מערת יחסים שמבוססת על כבוד הדדי והקשבה אתגרים רבים כלל לא נולדים. הורים שמגיעים אל ההורות עם ידע יכולים לחסוך לעצמם אתגרים בהמשך.

5.

© 2019 Tsaffi Nathans